Топ Казино Игри во Македонија во 2023

 

1

22bet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,25%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 6000+
Бонус 100% до 18000 MKD
Преглед
2

Wazamba Casino

Оценка

star star star star star
RTP 95,8%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 5000+
Бонус 100% до 30000 MKD + 200 FS
Преглед
3

20bet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 95,80
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 2000+
Бонус 100% до 7000 MKD + 120 FS
Преглед
4

Nine Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,4%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 6000+
Бонус 100% до 27000 MKD
Преглед
5

Ivibet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,71%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 7000+
Бонус 100% до 17000 MKD
Преглед
6

Nomini Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,78%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 4000+
Бонус 100% до 30000 MKD
Преглед
7

Rabona Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,2%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 3000+
Бонус 100% до 30000 MKD + 200 FS
Преглед
8

Librabet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 97,2%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 1500+
Бонус 100% до 30000 MKD
Преглед
9

Hellspin Casino

Оценка

star star star star star
RTP 97,01%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 3000+
Бонус 100% до 24000 MKD + 150 FS
Преглед

Заинтересирани сте да дознаете нешто повеќе за најдобрите казино игри достапни во Македонија? Со помош на бројни онлајн казина, македонските играчи можат да се забавуваат со часови играјќи возбудливи наслови кои неретко ветуваат спектакуларни награди.

Со оглед на тоа дека постојат многу видови на онлајн казино игри, решивме да направиме листа на најпопуларните и најдобрите во 2022 година. Да почнеме!

Слотови

Нашата листа започнува со слотовите, казино игри кои често претставуваат повеќе од 90% од понудата на популарните казино сајтови. Една од причините зошто многу играчи во Македонија ги ставаат слотовите на прво место е нивната едноставност.

Имено, дури и целосни почетници можат да научат како да играат слотови за неколку минути. Во повеќето случаи доволно е да научите како се менува влогот и кое виртуелно копче служи за активирање на едно вртење на риловите/колоните.

Исто така, овие казино игри имаат интересни теми, графика и музика со што им овозможуваат на играчите да искусат нешто ново секој пат кога пробуваат различни наслови. Конечно, со помош на овие игри на среќа, најсреќните корисници може да очекуваат бонуси како бесплатни вртења, множители, бесплатни повторени вртења, мини игри и др.

Покер

Да пишуваме за најдобрите коцкарски игри во Македонија во 2023 без да го споменеме покерот би била голема грешка. Оваа игра која се игра со децении никогаш не ги напушта листите на најпопуларни игри.

Секој онлајн покер играч може да потврди дека ова е возбудлива игра која за разлика од повеќето казино игри бара не само среќа туку и знаење. Она што интернет покер насловите ги прави уште позабавни е широкот избор на варијанти како карипски, Тексас холд ем, казино холд ем, Омаха и тн.

Се разбира, и можноста да учествувате на различни турнири за почетници или искусни играчи си го прави своето. Интересно, многу онлајн казина имаат посебни страници посветени на покер што не е чудно имајќи ја предвид неговата популарност.

Рулет

Онлајн казино игрите треба да исполнат неколку услови за да станат популарни а возбудата која ја носат на играчите е секако една од нив. Кога сме кај возбудата, рулет игрите дефинитивно предничат. За многу играчи рулетот е синоним за коцкање и казино. Се разбира ова се однесува и на неговата онлајн варијанта.

Како и другите онлајн казино игри, оваа доаѓа во неколку варијанти. На пример францускиот и европскиот рулет кои имаат по една нула на тркалото (и бројки од 1 до 36) се меѓу најпознатите во Македонија. Од друга страна, тоа не значи дека американсиот рулет кој има две нули – единечна и двојна – нема свои следбеници.

Модерните играчи бараат рулет наслови со добра графика, оптимизирани за мобилни уреди и прифатливи лимити. За нивна среќа, најдобрите онлајн казина нудаат десетици вакви наслови.

Бакара

Ако барате казино игри кои вклучуваат карти, тогаш нема да згрешите со бакара (бакарат). Како и рулетот, и оваа игра потекнува од Франција и од секогаш била популарна во казината. Денес многу казина вклучуваат варијанти на бакара во нивните понуди.

За разлика од многу други онлајн казино игри, во оваа играчите не се натпреваруваат против крупието или самото казино туку пробуваат да го погодат крајниот исход. Секој корисник може да се обложи на играчот, банкарот или нерешен исход. Во основа, ова е игра во која се споредуваат картите на играчот и банкарот.

Punto banco и chemin de fer се двете најиграни варијанти од оваа игра.

Блекџек

На последното место на списокот на најдобри казино игри е блекџек. Секако оваа позиција не значи дека е помалку популарна од било која друга игра на листата.

Блекџекот користи карти и тоа до осум шпилови секој со 52 карти. Тоа што ја прави оваа игра посевна е фактот дека во многу случаи играчите статистички имаат предност над казиното.

Иако можеби сте запознаени со основните правила на блекџек, да повториме дека целта е да добиете комбинација од две или повеќе карти кои ќе бидат што поблиску до вкупниот збир од 21 или пак точно 21. Се разбира, вашата комбинација треба на крајот треба да биде подобра од таа на крупието.

Како Ги Оценуваме Најдобрите Казино Игри

За да ви помогнеме да изберете казино игри кои ќе ви овозможат најдобро искуство, анализираме неколку фактори.

Релевантни Софтвер Провајдери

Најдобрите казино игри достапни на македонските играчи а препорачани од нас се секогаш произведени од релевантни софтвер провајдери. Овие производители на казино софтвер имаат долга историја и поседуваат лиценци кои гарантираат за нивната легалност и фер правила.

Исто така, овие провајдери редовно промовираат нови игри со интересни опции и карактерстики. Ова е многу важно за крајното корисничко искуство.

Исклучително Графичко и Дизајнерско Искуство

Она што ги прави овие наслови интересни и различни се графиката и целосното дизајнерско искуство. Зборуваме за казино игри кои содржат оригинални визуелни елементи во форма на живописни позадини, интересни икони и анимации кои го прават играњето позабавно.

Во многу случаи игрите имаат и 3Д графика која искуството го прави реалистично. Секако, доколку зборуваме за казино игри со дилери/крупиеја во живо, тогаш препорачуваме наслови со стримови во висока резолуција и без кочење на преносите.

Брзи Исплати

Забавувањето секако е главната причина поради која играчите во Македонија бараат казино игри. Но, доколку играте со вистински пари, тогаш треба да бидете сигурни дека ќе бидете исплатени навремено.

Исплата пред се зависи од самото казино каде играте па затоа треба да бидете внимателно која опција сте ја избрале. Во најдобрите онлајн казина исплатата често се завршува за еден до два работни денови. Не заборавајте дека зборуваме за одобрување за исплата од страна на казиното така што крајниот период кога вашата заработка ќе стигне на вашата сметка зависи од банката или друг систем за наплата кој го користите.

Одговорна Корисничка Поддршка

Постојат ситуации во кои можат да настанат проблеми додека играте некоја од многуте казино игри. На пример, софтверот може да се закочи додека симболите од слот машината се уште се вртат. Или пак може да се прекине вашата интернет врска.

Се разбира, некои играчи може да имаат прашања во врска со специфична игра или општо за начинот на користење на казиното. Доколку имате било какво прашање, треба да знаете дека ќе добиете добра корисничка поддршка.

Игрите кои ги препорачуваме може да се играат во казина каде има професионални агенти за корисничка поддршка кои се одговорни и исполнителни во извршување на нивните задачи.

Бонуси и Атрактивни Џекпоти

Оваа точка која ја анализираме при оценка на секоја игра се состои од две компоненти. Прво, често препорачуваме игри со бонуси и атрактивни џекпоти бидејќи сметаме дека овие работи ги прават игрите попривлечни.

Во најголем број случаи тука станува збор за слотови со бонуси како бонус игри, бесплатни вртења, повторени бесплатни вртења, множители и тн. Исто така, некои од нив имаат фиксни џекпоти а некои ветуваат прогресивни џекпоти со вртоглави исплати кои можат да го променат вашиот живот.

Од друга страна ги имаме бонусите понудени од казината. Казино игрите препорачни од нашите стручњаци се достапни во онлајн казина со одлични промоции како што се бонуси за нови играчи, ВИП програми или програми за лојалност, депозит бонуси и така натака.

Фер и Легални Казина

Без разлика кои казино игри сте ги избрале за ваши фаворити, многу е важно да се осигурате дека ги играте на безбедно место. Како дополнување на препораките за игри, исто така ги анализираме и оценуваме казината каде овие наслови се достапни.

Пред се, препорачуваме фер и легални казина. Станува збор за казина кои соработуваат со добро познати провајдери. Овие сајтови исто така имаат лиценци издадени од релевантни агенции и тела во оваа област.

За Вистински Пари или Бесплатни Казино Игри

Речиси сите казино игри кои ќе ги најдете на нашиот сајт, доаѓаат во две варијанти – игри со вистински пари и бесплатни казино игри. Вторите се познати и како демо верзии и се одлична можност да се запознате со начинот на играње пред да вложите вистински пари.

Од друга страна, само игрите со вистински пари можат да ви понудат паричен надоместок. Наш предлог е доколку имате можност да пробате бесплатни казино игри на краток период а да видите дали одговараат на важите потреби, а дури потоа да играти со вистински пари. Да сумираме:

Позитивни работи кај игрите за вистински пари:

  • Може да освоите вистински награди
  • Може да играте за прогресивен џекпот доколку постои
  • Можност да искористите казино бонуси

Негативни работи кај игрите за вистински пари:

  • Ги изложувате ваши пари на ризик
  • Мора да бидете регистриран играч во онлајн казино

Позитивни работи кај бесплатните казино игри:

  • Не вложувате ваши пари
  • Ќе научите да ја играте играта без да се изложувате на ризик
  • Многу казина дозволуваат играње демо игри без регистрација

Негативни работи кај бесплатните казино игри:

  • Не може да освоите вистински пари
  • Прогресивниот џекпот не е достапен

Одберете ја Најдобрата Казино Игра за Вашиот Вкус

Една од причините зошто има толку голем избор на казино игри е фактот дека секој играч е различен. Некои сакаат поедноствани игри, додека други преферираат игри кои имаат големи исплати. За да ви помогнеме да ја изберете најдобрата казино игра за вашиот вкус, ја составивме табелата која може да ја видите долу.