Најдобри онлајн слотови

Најдете ги најдобрите онлајн слотови за македонски играчи

 

1

22bet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,25%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 6000+
Бонус 100% до 18000 MKD
Преглед
2

Wazamba Casino

Оценка

star star star star star
RTP 95,8%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 5000+
Бонус 100% до 30000 MKD + 200 FS
Преглед
3

20bet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 95,80
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 2000+
Бонус 100% до 7000 MKD + 120 FS
Преглед
4

Nine Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,4%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 6000+
Бонус 100% до 27000 MKD
Преглед
5

Ivibet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,71%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 7000+
Бонус 100% до 17000 MKD
Преглед
6

Nomini Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,78%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 4000+
Бонус 100% до 30000 MKD
Преглед
7

Rabona Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,2%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 3000+
Бонус 100% до 30000 MKD + 200 FS
Преглед
8

Librabet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 97,2%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 1500+
Бонус 100% до 30000 MKD
Преглед
9

Hellspin Casino

Оценка

star star star star star
RTP 97,01%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 3000+
Бонус 100% до 24000 MKD + 150 FS
Преглед

Во овој дел ќе ја најдете нашата постојано ажурирана листа на најдобри онлајн слот машини. Обезбедуваме единствени и точни списоци за различни региони, а системот за рангирање се заснова на податоци собрани од над илјада онлајн казина.

Ако сакате да ги видите првите 100 слотови за различен регион, се што треба да направите е да го промените јазикот во паѓачкото мени во горниот десен агол на страницата. Нашиот систем за рангирање се заснова на изложеност, а под тоа мислиме на просечната позиција во лобито што ја зазема секој слот низ сите казина што ги скенираме.

Се надеваме дека ќе ви бидат корисни овие информации и секогаш можете да кликнете на која било игра за целосни детали и пресметки за оценување.

Која слот машина да изберам да играм?

Со текот на годините, неколку студиа создадоа илјадници онлајн слотови: едноставни или богати со функции, сите видови игри можат да влезат во ова рангирање бидејќи не постои единствен рецепт за создавање успешна игра. Со толку многу достапни опции, тешко е да се одлучи која да игра, но во такви моменти може да ни се најде рангирањето на слотови. Најверојатно, ќе ви се допаднат доста од нив.

Што е слот машина?

Слот машината е механичка слот машина каде што играчите можат да ставаат облози со можност да добијат пари. Првиот автомат беше издаден некаде помеѓу 1887 и 1895 година. Како што може да очекувате, машината беше многу едноставна и се состоеше од три макари и пет различни симболи, од кои еден беше Ѕвоното на слободата, кое исто така стана и името на машината. Измислената машина постигна огромен успех и беше пронајдена во многу фризери, продавници за пури, куглани и салони.

Оттогаш, историјата на автоматот продолжи да се развива. Слот машините брзо добија прекари како што се машини за овошје, шипки atomata, puggy, pokies и бандит со една рака (поради рачката што ја повлековте за да започнете со центрифугирање).

По околу 100 години, кога интернет технологиите се проширија низ целиот свет, а обичните луѓе почнаа да пристапуваат до World Wide Web, идејата за онлајн слот машина почна да се развива. Огромниот успех на физичките слот машини требаше да се пренесе на онлајн верзијата. Сепак, не беше така лесно. За онлајн казината да станат успешни, многу паметни луѓе мораа да измислат нови платежни системи за безболни и безбедни онлајн трансакции со пари. Дополнително на ова, онлајн казината мораа да се погрижат потенцијалните клиенти да им веруваат доволно за да играат онлајн.

Денес, онлајн слотови е термин кој опфаќа огромен и разновиден сет на функции, теми и поставки и е област која постојано се развива. Едно нешто што е заедничко за сите казино слотови е тоа што не бараат никакви вистински вештини за играње. Треба само да кликнете на копчето „Спин“ за да започнете со репродукција.

Како работат слот машините?

Креативноста на давателите на игри е неограничена кога станува збор за карактеристиките на игри. Сепак, некои основни карактеристики имаат тенденција да бидат вклучени во речиси секој онлајн слот. Овде накратко ќе ви ги објасниме овие вообичаени карактеристики на слотот.

RNG обезбедува непристрасна шанса за победа - автоматите за игри на среќа (и физички и онлајн) се управувани од генератор на случаен број (RNG) кој е сертифициран од трети лица за правичност и функционалност. Технологијата RNG гарантира дека секое вртење е независно од претходните и идните вртења, што значи дека секогаш кога ќе се врти на машината, шансата за победа е секогаш иста.

Виртуелните ролни се вертикални тркала што се вртат што покажуваат различни симболи на играта и на крајот слетуваат по еден специфичен симбол на секоја ролна кога ќе заврши центрифугата. Однесувањето на ролните во онлајн автоматите е програмирано во софтверот за игри. Ова вклучува графика, симболи и веројатности за слетување на различни симболи на играта.

Линии за плаќање - Бројот на линии за плаќање може да варира од 1 до неколку стотици илјади (во ретки случаи). Обично помеѓу 1 и 100 линии за плаќање (или начини да се победи како што понекогаш се нарекува), но има многу исклучоци.

Табела за плаќање - Табелата за плаќање ви кажува сè што треба да знаете за победничките симболи и исплатите за секоја комбинација.

Големина на облогот - сите слотови имаат минимално и максимално ограничување на износот на облогот, но ова ограничување може малку да се разликува во зависност од играта. Сепак, како општо правило, границите се и ниски и доволно високи за да ги задоволат повеќето играчи.

Wilds, Scatters и Multipliers - Речиси сите онлајн слотови доаѓаат со диви симбол, расфрлање и мултипликатори. Симболот диви замени за кој било симбол (освен расфрланиот) за да ги максимизирате вашите добивки. Дивините можат да имаат различни карактеристики, вклучувајќи ги и лепливите диви (кои се најчести). Одреден број на распрснувачи (обично најмалку 3) по случаен избор распределени низ ролните ја активира функцијата Бесплатни вртења во повеќето слотови. Мултипликаторот ќе ги зголеми вашите добивки за најмалку 2 пати, а понекогаш работи во комбинација со диви симболи.

Бесплатни вртења и бонус игри - Бројот на бесплатни вртења што ги добивате обично зависи од бројот на Scatters што ги слетувате, а понекогаш може да добиете дополнителни бесплатни вртења со слетување на повеќе Scatters за време на бесплатните вртења. Многу слотови доаѓаат и со бонус игри кои можат да имаат многу форми. На пример, играта со клик-за-избирање е доста честа појава.

Различни видови онлајн слотови

Првите онлајн слотови беа многу слични на физичките машини за овошје. Ние често ги нарекуваме овие машини со 3 ролни како класични слотови. Бумот на онлајн-слотови донесе понапредни видео слотови, повеќе ролни, повеќе начини за победа и поиновативни бонус игри, функции и графика. Некои од нив се игри со прогресивен џекпот, а некои се обични игри.

Топ онлајн слотови за Македонци