100 Super Hot рецензија и искуство

 

1

22bet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,25%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 6000+
Бонус 100% до 18000 MKD
Преглед
2

Wazamba Casino

Оценка

star star star star star
RTP 95,8%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 5000+
Бонус 100% до 30000 MKD + 200 FS
Преглед
3

20bet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 95,80
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 2000+
Бонус 100% до 7000 MKD + 120 FS
Преглед
4

Nine Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,4%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 6000+
Бонус 100% до 27000 MKD
Преглед
5

Ivibet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,71%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 7000+
Бонус 100% до 17000 MKD
Преглед
6

Nomini Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,78%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 4000+
Бонус 100% до 30000 MKD
Преглед
7

Rabona Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,2%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 3000+
Бонус 100% до 30000 MKD + 200 FS
Преглед
8

Librabet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 97,2%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 1500+
Бонус 100% до 30000 MKD
Преглед
9

Hellspin Casino

Оценка

star star star star star
RTP 97,01%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 3000+
Бонус 100% до 24000 MKD + 150 FS
Преглед
Производител Amusnet Interactive (EGT)
Колони 5
Добитни линии 100
Минимален облог €1
Maксимален облог €50

Зошто да ги компликуваме работите, кога и релативно едноставни решенија може да донесат забава? Веројатно тоа била идејата на дизајнерите од Amusnet Interactive (поранешно EGT) кога ја создавале 100 Super Hot.

Оваа игра од 2017-та година доаѓа со вонвременски дизајн и функции кои ќе им се допаднат на повеќето играчи. Играта има 5 колони и 100 линии, конфигурација која корисниците не можат да ја сменат.

Играчите кои користат 100 Super Hot бесплатно во Demo верзија, можат да видат максимум осум симболи на колоните и редовите. Шест од нив имаат нормално својства, а две икони имаат специјални. Потребни ви се три до пет симболи од ист вид на една од 100-те добитни линии за да бидете наградени.

Прво ги имаме Портокалот, Црешите, и Лимонот кои исплаќаат награди вредни 0.1 то 1 пат повеќе од вашата уплата. Потоа го имаме Сливите и Лубеницата кои даваат награди во износ од 0.2 до 2 пати повеќе од облогот. На крај, Грозјето ви овозможува зголемени добивки за 0.2 до 4 пати од вашиот влог.

Треба да ги спомнеме и сјајната Ѕвезда која служи како Scatter икона и исплаќа награди кои вредат 5 до 500 пати повеќе од вашиот влог. На крај ја имаме црвената Седумка која ветува 0.4 до 10 пати повеќе од облогот.

100 Super Hot приказна и карактеристики

Да бидеме искрени, 100 Super Hot има прилично едноставна приказна. Се работи за микс од вкусни овошја и класични слот симболи кои некако се нашле заедно на екранот.

Со помош на овој 100 Super Hot слот, ќе имате пријатно визуелно искуство. Виолетовите колони се пополнети со исполирани икони во различни бои. Позадината е едноставна и вклучува црвени линии. Звучните ефекти би ги опишале како застарени.

Функциите на 100 Super Hot можеби не се разновидни, но ветуваат возбудливи моменти. Најинтересната е наречена Jackpot Cards. Се активира по случајност и вклучува игра интересна мини-игра со карти која може да ви го овозможи еден од четирите прогресивни џекпоти.

Дополнително, оваа 100 Super Hot слот игра има Gamble бонус кој им помага на играчите кои се спремни да ја ризикуваат последната добивка да добијат шанса истата да ја удвојат. Не заборавјте дека Wild иконата ги заменува стандардните симболи кои недостигаат, а пак Scatter иконата ветува исплати без разлика на позицијата.

Оценка

Доколку сакате игра во која нема комплицирани функции и неразбирливи опции, ви ја препорачуаме 100 Super Hot. Оваа класична слот игра нуди и прогресивен џекпот. На крај, доколку немате идеја каде да играте 100 Super Hot, ви препорачуваме да се држите до нашите сугестии.

ЧПП

Како функционира 100 Super Hot?

Најдете го темното копче со две стрелки во зелена боја, притиснете го и почнете да играте. Не заборавајте дека добивање три до пет икони од ист вид на една добитна линија секогаш води кон добивка.

Дали може да ја играм 100 Super Hot играта за вистински пари?

Се разбира. Доколку сте спремни да играте 100 Super Hot за вистински пари, посетете препорачано онлајн казино.

Дали постои 100 Super Hot бонус?

Да. Најдобриот 100 Super Hot бонус е прогресивниот џекпот кој ветува огромни добивки. Оваа игра има и Scatter и Wild симболи.