20 Super Hot рецензија и искуство

 

1

22bet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,25%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 6000+
Бонус 100% до 18000 MKD
Преглед
2

Wazamba Casino

Оценка

star star star star star
RTP 95,8%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 5000+
Бонус 100% до 30000 MKD + 200 FS
Преглед
3

20bet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 95,80
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 2000+
Бонус 100% до 7000 MKD + 120 FS
Преглед
4

Nine Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,4%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 6000+
Бонус 100% до 27000 MKD
Преглед
5

Ivibet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,71%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 7000+
Бонус 100% до 17000 MKD
Преглед
6

Nomini Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,78%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 4000+
Бонус 100% до 30000 MKD
Преглед
7

Rabona Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,2%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 3000+
Бонус 100% до 30000 MKD + 200 FS
Преглед
8

Librabet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 97,2%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 1500+
Бонус 100% до 30000 MKD
Преглед
9

Hellspin Casino

Оценка

star star star star star
RTP 97,01%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 3000+
Бонус 100% до 24000 MKD + 150 FS
Преглед
Производител Amusnet Interactive (EGT)
Колони 5
Добитни линии 20
Минимален облог €0.2
Maксимален облог €40

За сите носталгични играчи кои им недостигаат добрите стари слот машини, постојат онлајн слотови во класичен стил. 20 Super Hot е одличен пример за таква игра. Овој наслов ни доаѓа од Amusnet Interactve (EGT) кој официјално ја објави оваа игра во 2014-та година. Играчите ќе најдат забавни визуелни елементи и неколку опции кои го прават играчкото искуство незаборавно. Ова е еден од многуте слотови кои имаат 5 колони и 20 фиксни добитни линии.

Секогаш кога ќе добиете три до пет идентични симболи на една добитна линија ви следува награда. Ова важи за 20 Super Hot бесплатно во Demo верзија и за верзијата со вистински пари.

Осум симболи, од кои шест основни, се дел од табелата која се наоѓа во оваа игра. Оние кои ќе имаат три до пет Цреши, Портокали или Лимони на една линија може да очекуваат 0.5 до 5 пати повеќе од нивниот влог. Облогот се зголемува за 1 до 10 пати кога добитната комбинација вклучува Сливи или Лубеница. Највредниот обичен симбол е Грозјето кое ветува добивки вредни 1 до 20 пати повеќе од облогот.

Добрата вест е дека и специјалните икони нуда добивки. Scatter иконата (Ѕвезда) ќе ви помогне да го помножите вашиот облог за 5 до 500 пати. Од друга страна, Wild сумболот (црвена Седумка) ветува поврат вреден 2 до 500 пати повеќе од вашиот првичен влог.

20 Super Hot приказна и карактеристики

Ако барате некоја длабока приказна или комплексна тематика, тоа нема да го најдете во овој 20 Super Hot слот. Ова е едноставен наслов во кој колекција од овошја е збогатена со неколку класични слот икони.

Гледано од аспект на графика, овој наслов има сјајни симболи во неколку впечатливи бои со интересни детали. Исто така имаме сет од 5 виолетови колони со бронзени рамки. Позадината вклучува темноцрвени линии/даски. Секако, не изненадува фактот што звучните ефекти се ретро.

Доколку обичните добитни комбинации не ви се возбудливи, треба да знаете дека тоа не е се. Некои од функциите на 20 Super Hot дефинитивно ќе донесат интересни моменти на вашиот екран. Под број еден тука мислиме на Jackpot Cards. Оваа споредна игра нуди главна награда која има огромен потенцијал. Да бидеме попрецизни, оваа игра со карти може да ве одведе до еден од четирите спектакуларни прогресивни џекпоти.

Дополнително, оваа 20 Super Hot слот игра е опремена со Gamble бонус кој се појавува откако ќе видите добитна комбинација на екранот. Ваше е дали ќе се одлучите да играте игра во која треба да ја погодите бојата на следната карта за да дуплирате добивката (со можност и да ја изгубите) или ќе си ја земете гарантираната добивка. Конечно, овој слот има и Scatter икона која плаќа на било која позиција на колоните и Wild икона која делува како било кој стандарден симбол.

Оценка

Од она што го иксусивме тестирајќи ја 20 Super Hot играта, можеме да ја препорачаме на луѓе кои бараат микс од класични и модерни слот игри. Виузелно, играта е класична, меѓутоа има одлични функции и бонуси како прогресивни џекпоти на пример. Ако се мислите каде да играте 20 Super Hot земете ги нашите сугестии предвид.

ЧПП

Како функционира 20 Super Hot?

Се што е потребно за да ја стартувате оваа игра е притискање на копчето со две закривени стрелки во зелена боја. За да добиете награда, потребни се три до пет идентични симболи на една добитна линија.

Дали може да ја играм 20 Super Hot играта за вистински пари?

Да. Секој играч може да ја игра 20 Super Hot за вистински пари во едно од онлајн казината кои ги препорачуваме.

Дали постои 20 Super Hot бонус?

Да. Постојат неколку бонуси а најважниот е прогресивниот џекпот.