40 Burning Hot рецензија и искуство

 

1

22bet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,25%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 6000+
Бонус 100% до 18000 MKD
Преглед
2

Wazamba Casino

Оценка

star star star star star
RTP 95,8%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 5000+
Бонус 100% до 30000 MKD + 200 FS
Преглед
3

20bet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 95,80
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 2000+
Бонус 100% до 7000 MKD + 120 FS
Преглед
4

Nine Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,4%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 6000+
Бонус 100% до 27000 MKD
Преглед
5

Ivibet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,71%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 7000+
Бонус 100% до 17000 MKD
Преглед
6

Nomini Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,78%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 4000+
Бонус 100% до 30000 MKD
Преглед
7

Rabona Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,2%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 3000+
Бонус 100% до 30000 MKD + 200 FS
Преглед
8

Librabet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 97,2%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 1500+
Бонус 100% до 30000 MKD
Преглед
9

Hellspin Casino

Оценка

star star star star star
RTP 97,01%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 3000+
Бонус 100% до 24000 MKD + 150 FS
Преглед
Производител Amusnet Interactive (EGT)
Колони 5
Добитни линии 40
Минимален облог €0.01
Maксимален облог €1000

Очекувано е за игра како 40 Burning Hot слот да нема некоја сложена тематика. Самиот наслов укажува на тоа дека се работи за слот кој ги следи стапките на некои од првите слот машини во кои овошјата играат главна улога.

Се разбира, графиката е многу подобра споредена со слот машините од пред неколку декади. Иако иконите се исти, тие сега изгледаат како да се исполирани и имаат интересни детали. Доаѓаат во пријатни бои и се поставени на зелени колони. Исто така може да видите зелена позадина со суптилни декорации. Згора на тоа имаме едноставни звуци и ретро музика.

Што се однесува до функциите на 40 Burning Hot, тие се едноставни но интересни. Најдобрата меѓу нив е Jackpot Cards, мини-игра со четири нивоа која може да донесе еден од четирите масивни прогресивни џекпоти.

Gamble функцијата достапна во оваа 40 Burning Hot слот игра ви дозволува да ја ризикувате вашата последна добивка играјќи игра во која треба да ја погодите бојата на следната карта. Успешно погодување ќе ви ја удвои добивката а погрешно ќе ја изгуби. Да споменеме дека овој наслов има две Scatter икони од кои едната исплаќа било каде на полето (три до пет Scatter симболи), а другата само доколку имате три било каде на првата, третата, и петтата колона. На крај, запомнете дека Wild иконата делува како било која стандардна икона.

Оценка

Фановите на слот игри во класичен стил можат да сметаат на Super Hot 40. Оваа игра има интересен, модернизиран дизајн, неколку бонуси, и релативно добри исплати. Ако не знаете каде да играте 40 Burning Hot, прочитајте ги нашите сугестии.

ЧПП

Како функционира 40 Burning Hot?

Потребно е да го притиснете полутранспарентиот круг со две стрелки од десната страна, за да ги активирате колоните. Играчите кои ќе добијат три до пет симболи од ист вид на една линија секогаш може да очекуваат награда.

Дали може да ја играм 40 Burning Hot играта за вистински пари?

Да. Покрај демо верзијата, секоја играч може да ја игра 40 Burning Hot во едно од препорачаните онлајн казина.

Дали постои 40 Burning Hot бонус?

Секако. Прогресивните џекпоти се најголемиот бонус кој ќе го најдете во оваа игра.