Flaming Hot рецензија и искуство

 

1

22bet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,25%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 6000+
Бонус 100% до 18000 MKD
Преглед
2

Wazamba Casino

Оценка

star star star star star
RTP 95,8%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 5000+
Бонус 100% до 30000 MKD + 200 FS
Преглед
3

20bet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 95,80
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 2000+
Бонус 100% до 7000 MKD + 120 FS
Преглед
4

Nine Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,4%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 6000+
Бонус 100% до 27000 MKD
Преглед
5

Ivibet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,71%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 7000+
Бонус 100% до 17000 MKD
Преглед
6

Nomini Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,78%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 4000+
Бонус 100% до 30000 MKD
Преглед
7

Rabona Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,2%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 3000+
Бонус 100% до 30000 MKD + 200 FS
Преглед
8

Librabet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 97,2%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 1500+
Бонус 100% до 30000 MKD
Преглед
9

Hellspin Casino

Оценка

star star star star star
RTP 97,01%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 3000+
Бонус 100% до 24000 MKD + 150 FS
Преглед
Производител Amusnet Interactive (EGT)
Колони 5
Добитни линии 40
Минимален облог €0.01
Maксимален облог €1000

Играчите кои сакаат да се потсетат на добрите стари времиња имаат можност тоа да го направат со игри како Flaming Hot. Од Amusnet Interactive (поранешно EGT) ни доаѓа игра која ќе ве врати неколку децении назад во времето.

Иако за прв пат е објавена во 2014-та година, Flaming Hot играта е се уште актуелна. Играчите може да очекуваат наслов со 5 колони и 40 фиксни добитни линии. Уште една работа која треба да се спомене тука е дека Amusnet Interactive објави неколку игри инспирирани од оваа игра како Flaming Hot Extreme и Flaming Hot 6 Reels.

Кога играте Flaming Hot бесплатно во Demo верзија, имате можност да видите 10 икони од кои осум се регуларни, а две имаат посебни својства. Корисниците ќе бидат наградени секој пат кога имаат три, четири или пет идентични регуларни симболи на една добитна линија. Запомнете дека највредната регуларна икона исплаќа и кога имате две од неа на иста линија.

На почетокот на табелата за исплата ги имаме Црешите, Портокалите, Јаболката, и Грозјето кои исплаќаат 0.2 до 2.5 пати од вашата уплата. Комбинации со Бананите и Лубениците ќе ви донесат награди вредни 0.5 до 4 пати од вашиот влог. Златната Бар икона ветува 1 до 7.5, а црвената Седумка 0.1 до 25 пати повеќе од облогот.

Исто така, имаме и златен симбол за Долар во улога на Scatter икона која исплаќа награди вредни 2 до 500 пати од вашиот облог и Wild симбол кој не исплаќа добивки.

Flaming Hot приказна и карактеристики

Приказната на Flaming Hot е видена стотици пати во други наслови. Всушност тоа и не е некоја приказна туку збир на овошки и стандардни слот икони на едно место.

Овој Flaming Hot слот вклучува надградени визулени елементи. Може да очекувате сјајни ретро икони, црвеникави колони и црвена позадина со интересни детали. Се разбира, музиката и звучните ефекти ќе ве потсетат на минатото.

Една од функциите на Flaming Hot ветува огромна заработка. Станува збор за Jackpot Cards функцијата која претставува мини игра на четири нивоа. Со помош на оваа игра која може да стартува во било кој момент, играчите можат да освојат еден од четирите прогресивни џекпоти.

Исто така, оваа Flaming Hot слот игра има Wild икона (Wild знак), заменски симбол кој функционира како било која стандардна икона. Од друга страна, Scatter иконата (знакот за Долар) ветува добивки без разлика на позицијата. Не заборавајте дека може да ја ризикувате секоја добивка играјќи мини-игра со карти и погодувајќи ја бојата на следната карта за да ја дуплирате добивката.

Оценка

Flaming Hot е одличен наслов за оние кои сакаат слотови направени во класичен стил. Исто така, ова е добар избор за играчи кои преферираат наслови со прогресивен џекпот. Доколку не знаете каде да играте Flaming Hot, ве советуваме да ги следите нашите препораки кои ветуваат пријатно играчко искуство.

ЧПП

Како функционира Flaming Hot?

Се што треба да направите за да ја играте Flaming Hot слот играта е да го притиснете темниот круг со две зелени стрелки он десна страна. Најлесен начин за добивка е добивање три, четири или пет стандардни икони од ист вид на една добитна линија.

Дали може да ја играм Flaming Hot играта за вистински пари?

Да. Секој играч може да ја игра Flaming Hot играта за вистински пари. За најдобро искуство, изберете успешно онлајн казино.

Дали постои Flaming Hot бонус?

Да. Flaming Hot нуди прогресивен џекпот и опција за ризикување/дуплирање на последната добивка. Исто така има и Scatter и Wild икони.