Sizzling Hot рецензија и искуство

 

1

22bet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,25%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 6000+
Бонус 100% до 18000 MKD
Преглед
2

Wazamba Casino

Оценка

star star star star star
RTP 95,8%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 5000+
Бонус 100% до 30000 MKD + 200 FS
Преглед
3

20bet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 95,80
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 2000+
Бонус 100% до 7000 MKD + 120 FS
Преглед
4

Nine Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,4%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 6000+
Бонус 100% до 27000 MKD
Преглед
5

Ivibet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,71%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 7000+
Бонус 100% до 17000 MKD
Преглед
6

Nomini Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,78%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 4000+
Бонус 100% до 30000 MKD
Преглед
7

Rabona Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,2%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 3000+
Бонус 100% до 30000 MKD + 200 FS
Преглед
8

Librabet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 97,2%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 1500+
Бонус 100% до 30000 MKD
Преглед
9

Hellspin Casino

Оценка

star star star star star
RTP 97,01%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 3000+
Бонус 100% до 24000 MKD + 150 FS
Преглед
Производител Novomatic
Колони 5
Добитни линии 5
Минимален облог €0.05
Maксимален облог €5

Доколку сте љубител на класични слот игри, постои голема веројатност да имате слушнато за Sizzling Hot. Оваа интересна игра е креирана од Novomatic, еден од најуспешните и најплодните провајдери на слот игри во светот.

Sizzling Hot слот е присутна на пазарот од 2003-та година. Играта има едноставна конфигурација која вклучува 5 колони и 5 добитни линии. Интересно, овој наслов би инспирација за дизајнерите во Novomatic и истите креирале уште неколку други наслови базирани на Sizzling Hot. Поради нејзината старост, можно е оваа игра да не биде целосно функционална на некои модерни мобилни уреди.

Како и кај многу други игри од овој тип, тука играчите може да очекуваат добро познати икони, типични за т.н. “овошни” слотови. Без разлика дали играте Sizzling Hot бесплатно во Demo верзија или играте за вистински пари, може да очекувате седум обични и една специјална икона. За да имате добивка, потребни ви се три до 5 исти икони на една добитна линија. Постои еден исклучок, а тоа се Црешите кои плаќаат и кога имате само две од нив на добитна линија.

Четири симболи на почетокот од табелата плаќаат најмалку а тоа се Црешите, Лимонот, Портокалот, и Сливата. Благодарение на нив, играчите можат да добијат награда вредна 1 до 40 пати повеќе од нивниот влог. Исто така имаме Грозје и Лубеница кои исплаќаат 10 то 100 пати повеќе од вашиот облог. Се разбира, највреден сумбол е црвената Седумка која ветува награди вредни 20 до неверојатни 1,000 пати повеќе од вашиот влог. Оваа игра има уште еден симбол, а тоа е Scatter симболот за кој ќе зборуваме повеќе во следните параграфи.

Sizzling Hot приказна и карактеристики

Како и многу други класични игри, Sizzling Hot нема некоја посебна приказна или тематика. Овој Sizzling Hot слот е инспириран од класичните слотови со овошје кои постојат повеќе децении. Тоа значи дека може да очекувате многу овошје и неколку други знаци кои ги има во десетици слични слотови.

Приказната е поддржана од едноставна графика како темни колони и еднобојна позадина сместена во метален слот апарат. Истото важи и за музиката – може да очекувате звучни ефекти кои ќе ве вратат во 1980-тите, време кога синтисајзерите играле голема улога во ова поле.

Што се однесува до важните карактеристики и функциите на Sizzling Hot, треба да споменеме две работи. Прво, оваа игра има Scatter симбол кој ветува пари на било која позиција. Едноставено кажано, потребни ви се три до пет Scatter икони (златни Ѕвезди) било каде на полето за да бидете наградени.

Дополнително, оваа Sizzling Hot слот игра им овозможува на играчите да играат мини-игра после секоја добитна рунда. Тие треба да ја погодат бојата на следната карта (црна или црвена) за да ги дуплираат своите добивки. Се разбира, доколку погрешат, ги губат своите добивки од последната рунда. Ова може да го повторат до пет пати во низа. Тоа значи дека имаат можност за голема заработка доколку имаат среќа.

Оценка

Ако се прашувате каде да играте Sizzling Hot, тогаш треба да знаете дека оваа игра е достапна во десетици казина. Самото тоа говори за тоа колку е популарен овој наслов. Според нашето мислење, доколку сакате класични игри неоптоварени со беспотребни функции, тогаш Sizzling Hot е вистинскиот избор.

ЧПП

Како функционира Sizzling Hot?

Ова е едноставна игра која започнува со притискање на копчето Start. Потребни ви се три до пет (во еден случај и само две) исти икони на добитна линија за да добиете награда.

Дали може да ја играм Sizzling Hot играта за вистински пари?

Покрај demo верзијата, играчите може да ја играат Sizzling Hot и за вистински пари. Се што треба да направите е да најдете добро онлајн казино (следете ги нашите препораки) каде оваа игра од Novomatic е достапна.

Дали постои Sizzling Hot бонус?

Технички земено, не постои бонус во модерна смисла на зборот во оваа игра. Сепак, играчите може да ја ризикуваат својата добивка во мини-игра после секој добитен круг. Исто така има и Scatter симбол кој ветува добивка без разлика на неговата позиција.