Преглед на 40 Super Hot слот 2023

 

1

22bet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,25%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 6000+
Бонус 100% до 18000 MKD
Преглед
2

Wazamba Casino

Оценка

star star star star star
RTP 95,8%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 5000+
Бонус 100% до 30000 MKD + 200 FS
Преглед
3

20bet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 95,80
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 2000+
Бонус 100% до 7000 MKD + 120 FS
Преглед
4

Nine Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,4%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 6000+
Бонус 100% до 27000 MKD
Преглед
5

Ivibet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,71%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 7000+
Бонус 100% до 17000 MKD
Преглед
6

Nomini Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,78%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 4000+
Бонус 100% до 30000 MKD
Преглед
7

Rabona Casino

Оценка

star star star star star
RTP 96,2%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 3000+
Бонус 100% до 30000 MKD + 200 FS
Преглед
8

Librabet Casino

Оценка

star star star star star
RTP 97,2%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 1500+
Бонус 100% до 30000 MKD
Преглед
9

Hellspin Casino

Оценка

star star star star star
RTP 97,01%
Време на повлекување 0-3 дена
Игри 3000+
Бонус 100% до 24000 MKD + 150 FS
Преглед
Производител Amusnet Interactive (EGT)
Колони 5
Добитни линии 40
Минимален облог 0.4
Maксимален облог €40

Понекогаш големите работи доаѓаат во мали пакувања. 40 Super Hot е онлајн слот произведен од Amusnet Interactive (екс EGT) кој може да го потврди ова тврдење. Достапна од 2014-та година, оваа интересна слот игра вклучува ретро дизајн и бројни опции. Како што навестува името, слотот има 40 добитни линии и 5 колони.

Без разлика дали играте 40 Super Hot бесплатно во Demo верзија или за вистински пари, може да очекувате осум икони од кои две се специјални. Ќе ви требаат три, четири или пет симболи од ист тип на иста добитна линија за да освоите награда.

На почетокот од табелата се наоаѓаат Црешите, Портокалите и Лимоните кои ветуваат награди вредни 0.25 до 2.5 пати повеќе од вашиот облог. Добитните комбинации со Сливи и Лубеници ветуваат 0.5 до 5 пати повеќе од вашиот влог. Конечно, Грозјето е тука да им помогне на играчите да добијат награди со вредност од 0.5 до 10 пати од вредноста на нивниот влог.

Scatter иконата (Ѕвездата) исто така ветува награди. Овој пат тие имаат вредност од 5 до 500 пати повисока од вашиот облог. Со помош на Wild иконата може да добиете награди вредни до 25 пати повеќе од вашиот влог.

40 Super Hot приказна и карактеристики

Реално кажано, овој 40 Super Hot слот нема оригинална приказна. Попрецизно, тука и не постои некоја приказна туку класична тема во која доминираат овошјата.

Што се однесува до визуелните елементи, ги имаме темните виолетови колони со кафеави рамки и ретро симболите во светли бои. Дополнително, тука е и позадинската слика со темни линии. Звуците и музиката ќе ве потсетат на едни дамнешни времиња.

Не можеме да кажеме дека функциите на 40 Super Hot се нешто невидено, но сепак пружаат возбуда за сите играчи. Најголема заработка може да очекувате кога играта ќе ја активира Jackpot Cards мини-играта. Тоа може да се случи во било кој момент. Со нејзина помош, можете да освоите прогресивен џекпот (постојат четири вакви награди).

Исто така, оваа 40 Super Hot слот игра вклучува Gamble опција која може да ја искористите после било кој добитен круг. Ова е ризична игра со чија помош може да ја дуплирате или изгубите добивката од последната рунда. Запомнете дека Wild симболот заменува било која обична икона доколку има потреба, а Scatter иконата исплаќа на било кое поле.

Оценка

40 Super Hot е одличен избор за оние кои сакаат класични, едноставни игри, кои сепак содржат модерни елементи. Како најинтересно нешто би го издвоиле прогресивниот џекпот. Доколку се прашувате каде да играте 40 Super Hot, следете ги нашите препораки.

ЧПП

Како функционира 40 Super Hot?

Еден клик на копчето со две зелени стрелки ќе активира еден круг во оваа игра. Ќе ви требаат три, четири или пет икони од ист тип на добитна линија за да бидете исплатени.

Дали може да ја играм 40 Super Hot играта за вистински пари?

Секако. Ако сакате да ја играте 40 Super Hot за вистински пари, посетете онлајн казино кое го имаме препорачано.

Дали постои 40 Super Hot бонус?

Да. Најважен бонус во оваа игра е прогресивниот џекпот.